Wielkanoc nad morzem ---wielkanoc--- w Dziwnowie

Dziwnów to typowo letniskowa miejscowość nad bałtyckim wybrzeżem, położona przy (częściowo na) wyspie Wolin. Co czyni z niej znakomitą destynację do spędzenia Wielkanocy nad morzem. Takie wyjazdy to idealne wyjście dla wszystkich, którzy wyczerpani codziennymi obowiązkami zwyczajnie nie mają już siły, by w pełni zaangażować się w rodzinne święta i przygotowanie ich z godną oprawą.

Wielkanoc w górach

A przebywając w jakimś pensjonacie bądź innego typu ośrodku wczasowym można liczyć na to, iż wszystko co trzeba będzie dostarczone jak na srebrnej tacy. A samemu Wielkanoc nad morzem w Dziwnowie da się wtedy spędzić naprawdę blisko z rodziną, ciesząc się tymi paroma bezcennymi dniami razem. Czy to skupiając się na duchowym aspekcie świąt, czy też po prostu dobrze się bawiąc w czasie wolnym - to już bardzo osobista kwestia.

Wczesną wiosną nadmorskie krajobrazy niekoniecznie odstają od tych, które można podziwiać latem. Za to na plażach, uliczkach i promenadzie jest zdecydowanie mniej turystów niż w wakacje, co pozwala swobodniej cieszyć się miejscowymi atrakcjami. Wielkanoc nad morzem w Dziwnowie powinna przypaść do gustu amatorom sportu. Przyjemne z pożytecznym - zwłaszcza po obiedzie - mogą połączyć m.in. w parku linowym, jeżdżąc na rowerze, na konnej przejażdżce czy uprawiając wiele innych dyscyplin. W okolicy jest też kilka ciekawych miejsc, do których warto się wybrać - czy to na pieszo czy też samochodem.

Z pewnością intrygująca będzie wizyta w miejscowym Muzeum Rybołówstwa. Atutami miasteczka są też port oraz niezwykły most zwodzony. Dzieci w trakcie Wielkanocy nad morzem w Dziwnowie ucieszą się z małej przerwy w postaci wypadu do jednego z parków rozrywki. Coś dla siebie znajdą zwłaszcza mali fani dinozaurów oraz zabawkowych pociągów. Te drugie to jeden z najważniejszych wabików dziwnowskiego Parku Miniatur i Kolejek. Można też wybrać się na wycieczkę na Wolin, np. do słynnych Międzyzdrojów, albo popłynąć wycieczkowym statkiem do pełnego zabytków Kamienia Pomorskiego.

Wielkanoc nad morzem

Każdy, kto ma już serdecznie dosyć świątecznej gorączki i nużącej rutyny, niech zaryzykuje potencjalnie nieprzychylne spojrzenia i wybierze się na Wielkanoc nad morze, do Dziwnowa. Malownicza miejscowość, jod w powietrzu, sporo możliwości ciekawszego spędzenia czasu niż sprzątanie, gotowanie czy podobne domowe zajęcia: wydaje się, iż zalety przeważą - i to znacznie - nad wadami.

Dodano: 2016-10-12 09:45:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz