Międzyzdroje

„Morza szum, ptaków śpiew, złota plaża pośród drzew…” - komu, kto na stałe nie mieszka nad wielką, słoną wodą, nie zakołysze się w głowie ta piosenka albo inne jej podobne? Zwłaszcza w ciepły, letni, spędzany w pracy wieczór? W nastroju melancholii nie należy jednak pozostawać za długo! W czasie słonecznego lata to zupełnie nie wypada. Poza tym, od marzenia jest tylko krok mały do spełnienia! Najlepiej się o tym przekonać pomijając uwertury rozważań „jechać, nie jechać”, wsiąść w auto, pociąg czy autobus i przybyć na plażę uważaną przez wielu za najpiękniejsza nad polskim Bałtykiem.

Piasek jest na niej drobny jak ziarenka maku i ma kolor złota, raczej płytka w Zatoce Pomorskiej woda szumi jak należy, powietrze przesycone jest jodem i zapachem soli, a wiatry od strony lądu przynoszą ze sobą woń sosnowych i bukowych lasów porastających Woliński Park Narodowy.

Atrakcyjne usytuowanie i łagodny mikroklimat to jednak nie wszystkie przymioty Międzyzdrojów – miasteczka położonego na wyspie Wolin, na północno-zachodnim krańcu Polski, w województwie zachodniopomorskim. Latem staje się ono areną imprez o zasięgu krajowym i międzynarodowym, które przyciągają tu rzesze turystów.

Miejscowość liczy sobie ok. 6000 stałych mieszkańców, w sezonie jednak gości jest co najmniej kilka razy więcej. Liczne tu hotele, ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, prywatne kwatery przeżywają wówczas prawdziwe oblężenie.

Ci, którzy nie chcą w nim uczestniczyć, powinni przybyć tutaj wiosną albo jesienią, w pełni lata zaś mogą z niego chwilowo zrezygnować, wybierając się na wycieczkę jednym ze szlaków Wolińskiego Parku Narodowego albo zamienić na inne, udając się w odwiedziny do niedalekiego Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego czy któregoś z niemieckich nadmorskich miasteczek - wszak do granicy z Niemcami blisko stąd niczym na odległość rzutu przysłowiowym beretem.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)
Dodaj komentarz