Muzeum Minerałów w Kamieniu Pomorskim

Muzeum Kamieni urządzono w Baszcie Wolińskiej, wybudowanej w 1308 roku. Ekspozycja jest niebywale zróżnicowana i ciekawa - tworzą ją setki minerałów, skamielin, a nie brakuje nawet "kamyków" pochodzących z bliżej nieokreślonych rejonów wszechświata.

W gronie najcenniejszych przedmiotów prezentowanych na wystawach z pewnością znajdują się pełne jaj gniazdo kaczodziobego gatunku dinozaura, szkielet Deinonycha w stanie kompletnym oraz pochodzący z kosmosu meteoryt Gibeon. W muzeum minerałów przez cały czas wyświetla się również film dokumentalny przybliżający życie dinozaurów.

Dodatkową atrakcją jest taras widokowy, z którego można podziwiać miasto z wyraźnym zarysem kształtu dawnego grodu, jego okolicę czy rozległy Zalew Kamieński, ze znajdującą się na nim wyspą Chrząszczewską.

Godziny otwarcia: wtorek - sobota 10:00 17:00 ; niedziela 10:00 - 16:00.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Ceny biletów:

Indywidualnie:

Grupy zorganizowane (grupa min. 15 osób):

  • Dorośli: 12 zł
  • Studenci i emeryci (po okazaniu legitymacji): 8 zł
  • Dzieci i młodzież od 5 do 18 lat: 6 zł
  • Dzieci do lat 4: wstęp wolny.
  • Dorośli: 10 zł
  • Studenci i emeryci (po okazaniu legitymacji): 7 zł
  • Dzieci i młodzież od 5 do 18 lat: 5 zł


Skarby Ziemi budzą duże zainteresowanie - czy są to szlachetne kamienie, czy szczątki dinozaurów. Placówka w Kamieniu Pomorskim może się pochwalić również eksponatami dosłownie nie z tej Ziemi - kawałkami meteorytu Gibeon. Muzeum Kamieni mieści się we wnętrzu zabytkowej baszty z bramą wolińską - pozostałości po XIV-wiecznych murach miejskich.

Warto sfilmować Muzeum Minerałów, zająć się tym może firma KM Studio filmowanie Wrocław

Komentarze (0)

Dodaj komentarz