5 miejsc Dziwnowa i okolic, które warto odwiedzić z dziećmi

5 miejsc Dziwnowa i okolic, które warto odwiedzić z dziećmi

Spośród kilkudziesięciu większych i mniejszych kurortów turystycznych nad morzem w Polsce, Dziwnów wyróżnia się pozytywnie na kilku polach. Od położenia w wyjątkowo malowniczym zakątku Pomorza Zachodniego (przy Zalewie Kamieńskim i wyspie Wolin),przez znakomicie utrzymane plaże, aż po całkiem szeroki przekrój atrakcji turystycznych dla rodzin z dziećmi.

Zarówno w samym Dziwnowie, jak też pobliskich miejscowościach, położonych nieco dalej od bałtyckiego wybrzeża. Rzecz jasna trzeba mieć świadomość, iż spora część atrakcji nad morzem funkcjonuje sezonowe. Jeśli nie w same wakacje, to na przykład od wiosny czy majówki do końca września lub października. Z drugiej strony: mało kto wybiera się z dziećmi nad Bałtyk w innym terminie. Na następnych stronach prezentujemy 5 miejsc, które zagwarantują dzieciakom - a przy okazji ich rodzicom - sporo radości i zabawy.

Dodano: 2018-03-27 13:03:00
0 / 5 Następny

Komentarze (1)
Anonim
27.03.2018 13:50

Swego czasu w Dziwnowie można było zwiedzać Muzeum Rybołówstwa. Oddolna, lokalna inicjatywa, na wystawę trafiły rzeczy przekazane przez okolicznych rybaków i mieszkańców Dziwnowa. Takie bardziej muzeum miejscowości niż ludzi morza, ale osobiste przedmioty mogłyby zainteresować dzieci - jeśli tylko wiązałaby się z nimi jakaś ciekawa historia. Ktoś się orientuje, czy to Muzeum Rybołówstwa jest jeszcze otwarte?

Dodaj komentarz