Dziwnów - atrakcje dla grup, zielonych szkół, kolonii, wycieczek

Położony w zachodniopomorskiem Dziwnów staje się coraz częściej wybieraną destynacją na letnią zieloną szkołę czy innego typu wyjazd. W tym nadmorskim miasteczku i jego najbliższych okolicach wczasowicze - w tym grupy zorganizowanej młodzieży pod okiem dorosłych opiekunów - mają do dyspozycji niewątpliwie bogaty i zróżnicowany zestaw atrakcji. Efektywnie wypocząć i miło spędzić czas można tutaj nie tylko na letnich koloniach bądź nazywając rzecz ogólnie: wakacjach. Szkolne wycieczki również tu zjeżdżają, choćby w intensywnym okresie egzaminów, kiedy można uniknąć rozpraszającego hałasu i korytarzowej bieganiny poprzez wysłanie części uczniów “na urlop”.

Połączenie bardzo przyjemnego z całkiem pożytecznym gwarantuje także najważniejsza atrakcja dla kolonii dzieci w Dziwnowie, jaką bezdyskusyjnie jest Park Miniatur i Kolejek. Przy odrobinie wyobraźni, a tej uczestnikom zielonych szkół z pewnością nie brakuje, wizyta tutaj będzie jak podróż bajkowym pociągiem przez całe polskie wybrzeże. Najmłodsi z grup zorganizowanych zwykle najwięcej czasu spędzają przy małych pociągach - bajkowe składy i modele historycznych lokomotyw codziennie pokonują ponad 150 kilometrów starannie zaprojektowanej trasy. Z kolei uczestnicy szkolnych wycieczek powinni być więcej niż uprzejmie zainteresowani barwną historią i niesamowitymi legendami, jakie wiążą się z każdą polską latarnią morską. W Parku Miniatur i Kolejek stoją ich wiernie odtworzone modele, w skali 1:10. Wysokość wież wynosi od ok. 1,7 m do ponad 6 metrów.

Pozostając w temacie morskiej przygody i wywołujących emocje środków transportu, to zielona szkoła w Dziwnowie nie może obejść się bez wycieczkowego rejsu. Najlepiej statkiem stylizowanym na piracki okręt. Wielką atrakcją dla dzieciaków będą niewątpliwie dyplomy Młodego Wilka Morskiego, jakie wypisywane są najmłodszym grupom zorganizowanym (i nie tylko im). Do wyboru są dwa podstawowe kierunki: na pełne morze lub przez zalew do Kamienia Pomorskiego. Wycieczkom szkolnym warto polecić ten drugi wariant, choćby z uwagi na wspaniałe zabytki czy Muzeum Minerałów. Opiekunowie mający pod sobą kolonie mogą pomyśleć nad jakimś chrztem na statku - zawsze to coś innego niż tradycyjne przeganianie po plaży.

Dobrym sposobem na integrację w grupie zorganizowanej będzie też porcja wysiłku fizycznego i wspólne pokonywanie wyzwań. Dokładnie takie doznania w Dziwnowie zapewnia koloniom Park Linowy Tarzania. Uczestnicy wycieczki szkolnej będą mieli tutaj do wyboru trzy tory z zawieszonymi przeszkodami, charakteryzujące się bardzo odmiennym poziomem trudności. Wspaniałą atrakcją, uzupełnieniem zielonej szkoły będzie także wyprawa do stadniny, gdzie każdy będzie mógł nauczyć się jeździć na koniu i przejechać bryczką.

Wycieczka szkolna przebywająca w Dziwnowie powinna zainteresować się również innym miejscem, dysponującym niecodziennymi atrakcjami dla grupy zorganizowanej. Mowa o wolińskim Centrum Słowian i Wikingów - zrekonstruowanej osadzie, żywym skansenie. Kolonia dzieci na długo zapamięta tę podróż w przeszłość, dzięki aktywnemu uczestnictwie we wszelkich pokazach, rytuałach i warsztatach rzemieślniczych. Taki program sprawi, że w porównaniu z innymi zielonymi szkołami, ten wyjazd nad morze będzie absolutnie wyjątkowy.

Dodano: 2017-02-03 15:14:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz