Najlepsza atrakcja turystyczna w Dziwnowie już na Was czeka!

Zachodniopomorski Dziwnów z całą pewnością należy do najciekawszych kurortów turystycznych nad polskim morzem. W mniej więcej równym stopniu dzięki dogodnemu położeniu geograficznemu, jak też Parkowi Miniatur i Kolejek - najchętniej odwiedzanej rodzinnej atrakcji na wybrzeżu.

Plaże w Dziwnowie należą do najszerszych w Polsce, woda w Bałtyku w okolicach wschodniego skraju wyspy Wolin z reguły jest cieplejsza niż w innych rejonach pasa brzegowego, godną polecenia atrakcją są także rejsy statkami turystycznymi po pełnym morzu lub Zalewie Kamieńskim do Kamienia Pomorskiego, nie brakuje też rozmaitych obiektów sportowych, portu rybackiego czy intrygującej Alei Gwiazd Sportu. I pomimo takiego bogactwa najciekawszych atrakcji, zdecydowanie najjaśniejszą gwiazdą jest tutaj właśnie Park Miniatur i Kolejek.

Atrakcja dla dzieci

Najmłodsi goście parku mają całe mnóstwo ciekawych rzeczy do zrobienia. Oglądanie całej palety małych pociągów na gigantycznej, pełnej cieszących oko detali makiecie. Przejażdżki wspaniałą kolejką parkową. Bieganie po alejkach. Szaleństwa na placu zabaw. Podziwianie wiernych replik latarni morskich z Polski. A pomiędzy tym wszystkim: lody, gofry i inne słodkie przyjemności.

Atrakcja dla kolonii

Na grupy zorganizowane w Parku Miniatur i Kolejek czeka wzbogacony program zwiedzania. Zapewne z punktu widzenia uczestników zielonej szkoły zdecydowanie najciekawsze okażą się kreatywne warsztaty modelarskie - te stosunkowo proste zajęcia mogą stać się początkiem pasji na całe życie. Poza tym interesujące animacje, nietypowe pokazy kuglarsko-artystyczne i wiele, wiele innych.

Atrakcja dla dorosłych

Wbrew pozorom Park Miniatur i Kolejek ma sporo do zaoferowania również poważnym, dorosłym turystom. Zabawkowe pociągi i parkowa kolejka skłonią do sentymentalnych przenosin w czasy beztroskiego dzieciństwa. Z kolei oglądanie latarni razem z przewodnikiem poszerzy zasób wiedzy o nowe, w taki czy inny sposób przydatne informacje. Poza tym jest gdzie odpocząć i zrelaksować się w środku zielonego, ukwieconego parku.

Jak widać po opisie i na załączonych obrazkach Park Miniatur i Kolejek stanowi idealną atrakcję dla rodzin z dziećmi. Jak tam trafić? Udać się główną drogą na Międzyzdroje i Świnoujście, a za mostem zwodzonym skręcić w lewo w ul. Marynarki Wojennej. Więcej na stronie internetowej Parku Miniatur i Kolejek w Dziwnowie.

Galeria
Dodano: 2017-06-14 10:15:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz