Zimo, gdzie jesteś?

Jest cholernie zimno! I to tak, że jedyne o czym człowiek myśli - to zatopić się w ciepłej pościeli z kubkiem kawy/herbaty/grzańca. Wśród nich nie ma jednak tych jednostek, które najbardziej zimy oczekują. Fanów snowboardu, nart, łyżew i innych zimowych sportów.

Lecz pogoda tej części nie cieszy. Jest zimno, ciemno i wietrznie - ale śniegu ani widu, ani słychu. O ile brak białego puchu niektórych cieszy, Ci którzy zaplanowali sobie zimowe szaleństwo na stoku mogą czuć się zawiedzeni. Odbija się to na ilości turystów w typowo zimowych miejscowościach, jak Karpacz na przykład. Lecz właściciele pensjonatów lub pokoi do wynajęcia bardzo poszkodowani być nie powinni - mimo warunków jak zwykle miasto pod Śnieżką pęka w szwach.

Inaczej sytuacja wygląda nad morzem. Na tapetę weźmy sobie Rewal - latem oblegany jak Brad Pitt przez kobiety. Zima nad morzem nie jest już tak atrakcyjna w oczach typowego Kowalskiego - stąd jak każde miasto tego typu, Rewal również stara się nas przyciągać różnymi atrakcjami. I niestety wśród nich nie ma śmigania na łyżwach po zamarzniętym Bałtyku.

Jeśli jednak celujesz w zimowy urlop nad morzem lub w górach, zobacz nasze propozycje:

Dodano: 2014-11-26
Komentarze (0)
Dodaj komentarz