Dziwnów

Nawet jeśli dopiero co, ktoś zakończył swoją, dajmy na to kilkusetkilometrową podróż tutaj, nawet jeśli byłby zmęczony i marzył tylko o słodkiej drzemce, a może właśnie dlatego, przychodzi tu jak najprędzej, by wypełnić poczuciem sensu trudy pokonanej drogi, by zachłysnąć się zapachem i szumem morza, które czuł i słyszał dotąd w wyobraźni. Kładzie się na piasku, zamyka oczy i… ech..., takie chwile mogłyby trwać wiecznie.

Miejsce na wymarzone leniuchowanie każdy znajdzie na dziwnowskiej plaży, linia brzegowa rozciąga się w Dziwnowie na długość 17,5 km. Sześć plaż jest strzeżonych. Wygrzewający się w słońcu plażowicze mogą więc dumać o niebieskich migdałach, a korzystający z morskiej kąpieli mogą czuć się bezpiecznie. Wielu przyciągną do siebie stojące tutaj kutry rybackie, z których przy odrobinie szczęścia można zakupić dopiero co złowione ryby.

Dzieciaki zaś, którym energii do harców nigdy nie brakuje, oprócz zamiany piasku na zamki, zwodzone mosty, kanały, kontynenty i co tam jeszcze przyjdzie im do głowy, mogą poszaleć na ustawionych na plaży, dmuchanych konstrukcjach do skakania oraz zjeżdżalni wodnej.

Oparciem dla miejscowej plaży są wydmy, których grzbietem wiedzie elegancka promenada spacerowa. Przemierzający promenadę goście Dziwnowa przyglądają się bacznie nie tylko sobie, ale głównie widokom na morze, upstrzone gdzieniegdzie palikami drewnianych falochronów, gdzie lubią przysiadać znużone żerowaniem mewy.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)
Dodaj komentarz